Налаштування маршрутизаторів TP-Link на прикладі TL-WR841N / TL-WR841ND / TL-WR941N / TL-WR941ND

1. Підключаємо кабель до порту "WAN", комп'ютери - до портів: Lan 1, 2, 3 або 4. Вмикаємо маршрутизатор в розетку і в мережевих налаштуваннях виставляємо IP і DNS на автоматичне отримання.


2. Налаштування маршрутизатора зручніше всього здійснювати через його WEB-інтерфейс. Для цього в адресному рядку будь-якого доступного браузера (наприклад Google Chrome) вводимо ІР-адресу маршрутизатора (переважно це www.tplinklogin.com, або подивитися на тильній стороні корпусу маршрутизатора). При вході буде запропоновано ввести Ім'я користувача та Пароль (за замовчуванням це "admin" і "admin" відповідно). При успішній авторизації відкриється сторінка статусу обладнання:

Налаштування роутера TP-Link. Крок 1

3.1. Натискаємо "Сеть" і вибираємо "WAN", у випадному списку "Тип WAN соединения:" вибираємо "PPPoE/Россия PPPoE", заповнюємо "Имя пользователя:" та "Пароль:" з Листка користувача, зберігаємо натиснувши кнопку «Сохранить".

Налаштування роутера TP-Link. Крок 2

Налаштування роутера TP-Link. Крок 3

Якщо Інтернет не з’явився протягом 5-ти хвилин, то пробуємо запустити інший тип з’єднання. Повторно виконуємо пункти 1 та 2 з інструкції та діємо наступним чином:


3.2. Натискаємо "Сеть" і вибираємо "WAN", у випадному списку "Тип WAN соединения:" вибираємо "Динамический ІР-адрес" та зберігаємо натиснувши кнопку "Сохранить".

Налаштування роутера TP-Link. Крок 4

Тепер маршрутизатор може надавати доступ до інтернету тим комп'ютерам, які підключаються безпосередньо кабелем. Однак, для забезпечення безпеки від "не бажаних" підключень по безпровідній мережі Wi-Fi, слід виставити шифрування, вибравши відповідний протокол і задавши пароль доступу.


4. Перш за все слід вказати "Назву мережі" маршрутизатора, тобто його унікальне ім'я, яке буде відображатись в загальному списку доступних безпровідних мереж.
Натискаємо "Беспроводной режим", пункт "Настройки беспроводного режима" має бути активним, вводимо "Имя сети" [для уникнення безладу в ефірі доступних Вам безпровідних мереж WiFi рекомендується в якості "SSID" вказувати Ім'я користувача], збережіть зміни натиснувши кнопку "Сохранить".

Налаштування роутера TP-Link. Крок 5

5. Переходимо до пункту "Защита беспроводного режима" (нижче пункту "Беспроводной режим") і виставляємо шифрування "WPAPersonal/WPA2-Personal" [для кращого шифрування і зменшення можливості потенційного злому вибираємо версію "Version:" протоколу - "WPA2-Personal" і задаємо "Пароль PSK:" вказавши надійний пароль на підключення до Wi-Fi мережі маршрутизатора], зберігаємо натиснувши кнопку "Сохранить".

Налаштування роутера TP-Link. Крок 6

Налаштування завершено!