Інструкція з налаштування маршрутизаторів TP-Link на прикладі Archer c6

1. Підключаємо кабель до порту "WAN", комп'ютери - до портів: Lan 1, 2, 3 або 4. Вмикаємо маршрутизатор в розетку і в мережевих налаштуваннях виставляємо IP і DNS на автоматичне отримання.


2. Налаштування маршрутизатора зручніше всього здійснювати через його WEB-інтерфейс. Для цього в адресному рядку будь-якого доступного браузера (наприклад Google Chrome) вводимо ІР-адресу маршрутизатора (переважно це www.tplinklogin.com, або подивитися на тильній стороні корпусу маршрутизатора). При вході буде запропоновано ввести Ім'я користувача та Пароль за замовчуванням це "admin" і "admin" відповідно. При успішній авторизації відкриється сторінка статусу обладнання:

Налаштування роутера TP-Link Archer c6. Крок 1

3.1. Натискаємо "Інтернет" і у випадному списку "Тип підключення до Інтернету:" вибираємо "PPPoE", заповнюємо "Ім’я користувача:» та "Пароль:" з Листка користувача, зберігаємо натиснувши кнопку "Зберегти".

Налаштування роутера TP-Link Archer c6. Крок 2

Якщо Інтернет не з'явився протягом 5-ти хвилин, то пробуємо запустити інший тип з’єднання. Повторно виконуємо пункту 1 та 2 з інструкції та діємо наступним чином:

 

3.2. Натискаємо "Network" і вибираємо "WAN", у випадному списку "Connection Type:" вибираємо "Dynamic IP» та зберігаємо натиснувши кнопку "Save".

Налаштування роутера TP-Link Archer c6. Крок 3

Тепер маршрутизатор може надавати доступ до інтернету тим комп'ютерам, які підключаються безпосередньо кабелем. Однак для забезпечення безпеки від "не бажаних" підключень по безпровідній мережі Wi-Fi слід виставити шифрування, вибравши відповідний протокол і задавши пароль доступу.

 

4. Перш за все слід вказати "Назву мережі" маршрутизатора та "Пароль мережі" до неї, тобто його унікальне ім'я, яке буде відображатись в загальному списку доступних безпровідних мереж та унікальний пароль, щоб отримати доступ до даної мережі. Роутер даної моделі надає дві мережі на підключення, тож необхідно налаштувати їх обидві. [Назви двох мереж повинні відрізнятися одна від одної. Найкраще в кінці назви вказати діапазон мережі 2.4GHz та 5GHz відповідно.]


Натискаємо "Бездротова мережа", пункт "Бездротова мережа 2.4ГГц" та "Бездротова мережа 5ГГц" має бути активним [Увімкнути бездроттовий сигнал], вводимо "Ім’я бездротової мережі (SSID):" та "Пароль:" [для уникнення безладу в ефірі доступних Вам безпровідних мереж Wi-Fi рекомендується в якості "SSID" вказувати Ім'я користувача], збережіть зміни натиснувши кнопку "Зберегти".

Налаштування роутера TP-Link Archer c6. Крок 4

Налаштування завершено!