Інструкція з налаштування маршрутизаторів TP-Link на прикладі Archer c20

1. Підключаємо кабель до порту "WAN", комп'ютери - до портів: Lan 1, 2, 3 або 4. Вмикаємо маршрутизатор в розетку і в мережевих налаштуваннях виставляємо IP і DNS на автоматичне отримання.


2. Налаштування маршрутизатора зручніше всього здійснювати через його WEB-інтерфейс. Для цього в адресному рядку будь-якого доступного браузера (наприклад Google Chrome) вводимо ІР-адресу маршрутизатора (переважно це www.tplinklogin.com, або подивитися на тильній стороні корпусу маршрутизатора). При вході буде запропоновано ввести Ім'я користувача та Пароль (за замовчуванням це "admin" і "admin" відповідно). При успішній авторизації відкриється сторінка статусу обладнання:

Налаштування роутера ТР-Link Archer c20. Крок 1  

3.1.   Натискаємо "Network" і вибираємо "WAN", у випадному списку "Connection Type:" вибираємо "PPPoE", заповнюємо "PPP Username:", "PPP Password:" та "Confirm password:" з Листка користувача, зберігаємо натиснувши кнопку "Save".Якщо Інтернет не з'явився протягом 5-ти хвилин, то пробуємо запустити інший тип з’єднання. Повторно виконуємо пункти 1 та 2 з інструкції та діємо наступним чином:

Налаштування роутера ТР-Link Archer c20. Крок 2

3.2.   Натискаємо "Network" і вибираємо "WAN", у випадному списку "Connection Type:" вибираємо "Dynamic IP» та зберігаємо натиснувши кнопку "Save".
Тепер маршрутизатор може надавати доступ до інтернету тим комп'ютерам, які підключаються безпосередньо кабелем. Однак для забезпечення безпеки від "не бажаних" підключень по безпровідній мережі Wi-Fi слід виставити шифрування, вибравши відповідний протокол і задавши пароль доступу.

 

4. Перш за все слід вказати  "Назву мережі" маршрутизатора, тобто його унікальне ім'я, яке буде відображатись в загальному списку доступних безпровідних мереж. Роутер даної моделі надає дві мережі на підключення, тож необхідно налаштувати їх обидві.
Натискаємо "Wireless 2.4GHz", пункт "Basic Settings" має бути активним [Enable], вводимо "Wireless Network Name" [для уникнення безладу в ефірі доступних Вам безпровідних мереж Wi-Fi рекомендується в якості "SSID" вказувати Ім'я користувача], збережіть зміни натиснувши кнопку "Save".

 Налаштування роутера ТР-Link Archer c20. Крок 3 

5. Переходимо до пункту "Wireless Security", нижче пункту "Wireless 2.4 GHz" і виставляємо шифрування "WPA-Personal/WPA2-Personal" [для кращого шифрування і зменшення можливості потенційного взлому вибираємо версію "Version:" протоколу - "WPA2-Personal" і задаємо "Wireless Password:" вказавши надійний пароль на підключення до Wi-Fi мережі маршрутизатора], зберігаємо натиснувши кнопку "Save".

Налаштування роутера ТР-Link Archer c20. Крок 4

6. Аналогічно проводимо налаштування мережі "Wireless 5GHz"  [згідно з інструкції пункт 4 та 5]. 

Налаштування завершено!